Targi w ramach projektu ?Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy?

W dniu 21 marca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie, ul. Słowiańska 17 odbyły się Targi edukacyjne.

Targi zorganizowane zostały już po raz drugi przez Powiat Kwidzyński w ramach realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego projektu ?Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy?. Projekt skierowany jest do szkół prowadzących kształcenie zawodowe na terenie 20 powiatów województwa pomorskiego,
w tym powiatu kwidzyńskiego i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Adresatami targów byli przede wszystkim uczniowie trzecich klas gimnazjów, którzy stają właśnie przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także rodzice, nauczyciele, pracodawcy i wszyscy zainteresowani.

Na Targach szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kwidzyńskiego, prowadzące kształcenie zawodowe, zaprezentowały swoją bogatą i różnorodną ofertę edukacyjną. Można było zapoznać się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie,
  3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie,
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

Dodatkowo chętni gimnazjaliści mogli skorzystać z pomocy w zakresie doradztwa zawodowego udzielanej przez Powiatowy Ośrodek Kariery, działający w ramach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie.
Celem targów było również nawiązanie, czy też kontynuowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Pracodawcy, organizacje pracodawców stowarzyszenia w ramach współpracy, bezpośrednio lub pośrednio wsparli organizację stoisk wystawienniczych szkół.

Tegoroczne Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Licznie uczestniczyli w nich uczniowie i nauczyciele gimnazjów z terenu powiatu kwidzyńskiego, m. in. z Ryjewa, Wandowa, Nebrowa Wielkiego, Licza, Sadlinek Prabut, Rodowa, Trumiejek, Kwidzyna, a także uczniowie gimnazjów spoza powiatu kwidzyńskiego: z Kisielic, czy Gniewu. Wszyscy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół, zobaczyć bardzo ciekawie przygotowane stoiska, oddające specyfikę szkoły. Można było wziąć udział w pokazach i konkursach, a także spróbować własnych sił w niektórych zadaniach specjalnie przygotowanych na targi. Istniała możliwość bezpośredniego porozmawiania z uczniami i nauczycielami, którzy najlepiej znają swoje szkoły.

Przedsięwzięcie stanowiło doskonałą okazję do szerszego zaprezentowania się szkół prowadzących kształcenie zawodowe Powiatu Kwidzyńskiego. Liczymy, że gimnazjalistom ułatwiło ono wybór przyszłej szkoły - szkoły, w której będą się mogli rozwijać i realizować pasje.

Pomorskie ? dobry kurs na edukację.
Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

NIEODPŁATNE PORADNICTWO