Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym otacza opieką osoby z jednoczesną dysfunkcją wzroku i słuchu.

Pomagamy zarówno w codziennym funkcjonowaniu ale także w osobistej i zawodowej samorealizacji. Wspólnie z osobami głuchoniewidomymi realizujemy te cele organizując różnego typu imprezy kulturalne, społeczne, integracyjne.

W dniach 15 - 17 września 2017 roku Pomorska Jednostka TPG organizuje VII Olimpiadę Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych. Patronat medialny sprawuje TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Gazeta Gdańska oraz portal Wybrzeże24.

Wśród dwunastu olimpijskich konkurencji znajdzie się m. in. mecz piłki dźwiękowej, turniej warcabów stupolowych, wyścig na tandemach rowerowych, bieg z przewodnikiem, pchnięcie kulą, strzelectwo bezwzrokowe. O Puchar Przechodni Pomorskiego Pełnomocnika TPG będzie walczyć sześć drużyn z województwa pomorskiego. Wśród zawodników będą osoby głuchoniewidome, tłumacze-przewodnicy oraz wolontariusze. Zawody rozegrane zostaną na stadionie i sali gimnastycznej Uniwersytetu Gdańskiego na ul. Wita Stwosza w Gdańsku Oliwie.

Podczas Olimpiady odbędą się też wydarzenia towarzyszące, obejmujące stanowisko edukacyjno-informacyjne, warsztaty "W świecie ciemności i ciszy". Przybliżą one – wszystkim zainteresowanym kibicom naszej Olimpiady –  specyfikę jednoczesnego ubytku wzorku i słuchu oraz alternatywne metody komunikacji.

Państwa obecność oraz przekazanie informacji czytelnikom i słuchaczom pozwoli propagować problematykę osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu w naszym regionie, a także przyczyni się do poprawy jakości życia Podopiecznych TPG.
Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami jest Kamila SkalskaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 66 99 020 77.

TERMIN:  piątek 15, sobota 16 i niedziela 17 września

MIEJSCE:  obiekty Spółdzielni Niewidomych Sinol, Stadion lekkoatletyki i rugby w Gdańsku

UCZESTNICY:  podopieczni, wolontariusze i specjaliści Pomorskiej Jednostki TPG oraz społeczność lokalna

HARMONOGRAM SZCZEGÓŁOWY:

PIĄTEK:  obiekty SN Sinol

15:00  turniej tenisa stołowego
15:00  turniej warcabowy
18:00  konkurs karaoke

SOBOTA:  Stadion lekkoatletyki i rugby w Gdańsku, ul. Grunwaldzka 244

10:00  ceremonia otwarcia Olimpiady
10:30  bieg na 60 m z przewodnikiem
10:45  skok w dal