Rozpoczęto prace dotyczące przygotowania koncepcji budowy obiektów sportowych dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie. Do prac nad koncepcją został powołany zespół w składzie: dyrektor szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, projektant i pracownicy wydziału infrastruktury i inwestycji Starostwa Powiatowego.

Pod uwagę brane są trzy warianty. Pierwszy przewiduje budowę nowej hali sportowej. Ponieważ budynek szkoły oraz boisko znajdują się w ścisłej strefie konserwatorskiej, wariant ten może być trudny w realizacji. Drugi wariant polegałby na modernizacji obecnego boiska i jego przebudowie na boisko wielofunkcyjne. Powstałaby także bieżnia i rzutnia. Trzeci wariant zakłada wykorzystanie pomieszczeń sąsiadujących z salą gimnastyczną do powiększenia obiektu sportowego.

Zarząd powiatu zamierza zaproponować uwzględnienie w projekcie budżetu na rok 2018 pieniędzy na wykonanie projektu. Ich wielkość będzie zależała od wyboru wariantu budowy obiektów sportowych dla szkoły.

ISO 9001:2008