16 października (poniedziałek) o godz. 12.00, w siedzibie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach, wicestarosta Andrzej Fortuna weźmie udział w Walnym Zgromadzeniu udziałowców spółki.

Udziałowcami KPPT są samorządy powiatu, miasta Kwidzyna i gminy Kwidzyn. Jednym z tematów zgromadzenia będzie przyjęcie nowego regulaminu, dotyczącego sprzedaży działek dla inwestorów. Działki ponownie zostały podzielone i na nowo wycenione przez rzeczoznawcę. Ich powierzchnia została zmniejszona, zgodne z oczekiwaniami inwestorów.

Koszt budowy infrastruktury KPPT wyniósł ok. 46 mln zł, z czego 28 mln zł było środkami unijnymi. Budowa Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. W kompleksie znajduje się nowoczesne centrum konferencyjno-szkoleniowe. Specjalne warunki dla nowo powstających firm oferuje inkubator przedsiębiorczości. W ramach parku działa także Centrum Energii Odnawialnej, które wspiera rozwój energetyki odnawialnej. Ponadto park dysponuje trenami inwestycyjnymi o powierzchni ponad 16,5 ha.

ISO 9001:2008