Dobiega końca przygotowanie przetargu na zakup wyposażenia pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie. Zakup ma objąć między innymi specjalistyczne urządzenia do nauki zawodu technik papiernictwa.

Przygotowanie zamówienia wymagało konsultacji z nauczycielami zawodu oraz przedstawicielami International Paper. Na zakup wyposażenia samorząd powiatu przeznacza ok. 2 mln zł. Kolejny przetarg ma objąć zakupy dotyczące wyposażenia pracowni dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Obejmie przede wszystkim komputery oraz oprogramowanie.

Na realizację zadania zaplanowano ponad 1 mln zł. Zakupy wyposażenia realizowane są w ramach projektu "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - modernizacja obiektów szkolnych wraz z wyposażeniem", który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

ISO 9001:2008