BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych dla warsztatów terapii zajęciowej, na likwidację barier architektonicznych oraz na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne.

Samorząd powiatu dokonał przesunięcia środków, które nie zostały wykorzystane w tym roku, a były przeznaczone na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej (ponad 100 tys. zł), turnusy rehabilitacyjne (266 zł) oraz na sport, kulturę i rekreację (900 zł).

Podczas ostatniej sesji zdecydowano, że niewykorzystane środki zostaną przeznaczone na zakup dodatkowego wyposażenia pracowni warsztatów terapii zajęciowej, likwidację barier architektonicznych i technicznych oraz dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i przedmioty ortopedyczne.

W tym roku na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych w powiecie kwidzyńskim trafiło ponad 2,1 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na rehabilitację zawodową przeznaczono 300 tys. zł, w tym 150 tys. zł na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy i 49,1 tys. zł na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne. Kwota na rehabilitację społeczną to ponad 1,8 mln zł, w tym ponad 1,48 mln zł na działalność warsztatów terapii zajęciowej.

Na dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych przeznaczono ponad 60 tys. zł, na sport, kulturę i turystykę osób niepełnosprawnych 49,1 tys. zł, na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze ok. 268 tys. zł i na likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych - 77,5 tys. zł.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem