Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie będzie partnerem w realizacji projektu "Rodzina to podstawa – rozwój usług społecznych wsparcia rodziny w powiecie kwidzyńskim".

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt będzie realizował Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, który podpisał umowę o dofinansowanie z samorządem województwa pomorskiego.

W części projektu, którego realizatorem będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie podjęte zostaną działania specjalistyczne dotyczące wsparcia dziecka i rodziny zastępczej. To między innymi wsparcie psychologa, pedagoga, poradnictwo prawne oraz warsztaty podnoszące wiedzę. Wsparciem objętych zostanie minimum 20 rodziców zastępczych oraz 20 dzieci wymagających wsparcia psychologicznego, reedukacyjnego lub wsparcia specjalistów.

Łączna wartość projektu wynosi ponad 2,3 mln zł. Koszty działań realizowanych przez PCPR to ponad 500 tys. zł. Będą one w całości pokryte ze środków unijnych. Projekt będzie realizowany do 31 marca 2020 roku.