BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Zakończono wyłanianie realizatorów szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Wirus HPV odpowiada za powstawanie nowotworu szyjki macicy.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SANMED będzie zajmował się szczepieniami w gminach Sadlinki, Ryjewo oraz mieście i gminie Prabuty, a szczepienia dziewcząt z gminy Gardeja przeprowadzi Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gardei. Wcześniej wybrano wykonawców szczepień dla miasta Kwidzyna i gminy Kwidzyn.

Szczepienia dziewcząt zostały rozpoczęte w ubiegłym roku i są realizowane w ramach „Powiatowego programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2017-2019”, przyjętego przez radę powiatu w 2017 roku. Program uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz wojewody pomorskiego. Celem programu jest zmniejszenie zapadalności i umieralności z powodu raka szyjki macicy kobiet.

Szczepienia prowadzone w tym roku obejmują roczniki 2006 i 2007. Włącznie z rocznikiem 2005 mają objąć ponad 1400 dziewcząt we wszystkich gmin powiatu kwidzyńskiego.
W ramach programu profilaktycznego prowadzona jest także edukacja zdrowotna dla dziewcząt i chłopców oraz ich rodziców.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP