1 sierpnia (środa) w Kwidzynie rozpoczyna działalność Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Siedziba ośrodka znajduje się w budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Ogrodowej w Kwidzynie. Placówkę poprowadzi Fundacja "Ja tu jestem", która została wyłoniona w drodze konkursu. W zajęciach będzie uczestniczyło 15 pełnoletnich osób z całego powiatu kwidzyńskiego.

Do udziału w zajęciach zakwalifikowane mogą być tylko osoby ze sprzężonymi niepełnosprawnościami lub ze spektrum autyzmu, które z powodu choroby psychicznej lub upośledzenia umysłowego wymagają stałej lub długoterminowej opieki. Zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywać się będą w formie zajęć świetlicowych 5 dni w tygodniu. Samorząd powiatu na prowadzenie ośrodka w tym roku uzyskał dotację od wojewody pomorskiego w wysokości 137,8 tys. zł.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe