8 września (sobota) o godz. 15.00 na stadionie w Ryjewie odbędą się Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Będzie to druga edycja zawodów adresowanych do młodzieżowych drużyn strażackich działających przy jednostkach ochotniczych straży pożarnych na terenie powiatu kwidzyńskiego. Młodzi strażacy będą musieli między innymi wziąć udział w biegu sztafetowym z przeszkodami i ćwiczeniach musztry oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami podczas tzw. rozwinięcia bojowego, czyli działań związanych z gaszeniem pożarów.

Organizatorami zawodów są Wójt Gminy Ryjewo, Zarząd Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kwidzynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

plakatOSP  zawody strazackie2

Wybory samorządowe