Trwa urządzanie pomieszczeń w dobudowanej części siedziby Hospicjum Świętego Wojciecha w Kwidzynie. Prace budowlane zostały zakończone podczas wakacji. Inwestycja, która została sfinansowana ze środków powiatu, kosztowała ok. 1,5 mln zł.

Dodatkowo samorząd powiatu, jako członek wspierający, przekazał dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych środki w kwocie 350 tys. zł, które pozwoliły między innymi na zakup wyposażenia dla chorych oraz personelu (szafy, łóżka, stoły, koncentratory tlenu oraz nowoczesny aparat USG).

W nowo wybudowanej części budynku powstały cztery pokoje dla ośmiu pacjentów. Obecnie hospicjum dysponuje 19 miejscami. W nowej części znajdują się także dwa pokoje, przeznaczone dla rodzin odwiedzających chorych. Ze środków własnych Towarzystwo zakupiło nowy samochód dla hospicjum domowego. Podczas pikniku zorganizowanego dla personelu, chorych i wolontariuszy auto zostało poświęcone przez ks. Czesława Pachałko, kapelana hospicjum.

W przyszłym roku hospicjum będzie obchodziło dwudziestolecie. Placówka formalnie zaczęła funkcjonować 3 stycznia 1999 roku, w pokoszarowym budynku przy ul. 11 Listopada. Pierwsi pacjenci trafili do hospicjum stacjonarnego 1 marca tego samego roku. Początkowo hospicjum działało w ramach Caritas Diecezji Elbląskiej. Od 2005 roku prowadzone jest przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe