8 marca w CKJ w Kwidzynie, odbyła się konferencja pt. „Innowacyjne Wsparcie Gospodarstw Rolnych 2014-2020”, organizowana przez Stowarzyszenie „NASZA EUROPA” oraz Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie wraz z Partnerami.

Z ramienia Starostwa Powiatowego w konferencji udział wziął Wicestarosta Kwidzyński, Wiesław Wosiak.

Podczas konferencji zostały omówione Programy w Ramach działania rolno - środowiskowo -klimatycznego PROW 2014-2020 . Poruszono takie tematy jak : Zalety, korzyści i opłacalność pobierania analiz glebowych, Wykorzystanie map zasobności glebowej i skanowania gleby, Przyjęcie działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczaniu, Plany nawozowe i ich tworzenie wg najnowszych regulacji prawnych, Kredyty rolnicze i innowacyjne produkty bankowe, Odnawialne źródła energii – innowacyjne wykorzystanie OZE w gospodarstwie rolnym.

Nieodpł. pomoc prawna