26 marca 2019r., w sali obrad Rady Miejskiej w Kwidzynie, przedstawiciele samorządów spotkali się podczas Konwentu Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina. Z ramienia Starostwa Powiatowego w spotkaniu udział wziął Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński .

W konwencie udział wzięli przedstawiciele z gminy Kołobrzeg, Polic, Białego Boru, Hrubieszowa i Starogardu Gdańskiego oraz powiatów: drawskiego, wejherowskiego, kartuskiego, gnieźnieńskiego, białogardzkiego i świdwińskiego.

Podstawowymi działaniami konwentu jest wzajemna wymiana doświadczeń, propagowanie współpracy pomiędzy samorządami Polski i Ukrainy, wspólna realizacja projektów w zakresie wymiany młodzieżowej w zakresie edukacji i kultury.

Celem konwentu jest pomoc oraz wspieranie członków w dalszym rozwijaniu współpracy z ukraińskimi samorządami wraz z uwzględnieniem możliwości wykorzystania wsparcia z Unii Europejskiej.

Informujemy, że Powiat Kwidzyński w 2019r. realizować będzie z Ukrainą wspólne projekty:

1. Projekt teatralny w Niemczech: Niemiecko -Polsko-Ukraiński projekt spotkania / teatru tańca "Kim jest Tommy" Pozaszkolna Wymiana Młodzieży 02.08.2019 – 11.08.2019
  2. Projekt teatralny w Polsce: Niemiecko -Polsko-Ukraiński projekt spotkania / teatru tańca "Kim jest Tommy" Pozaszkolna Wymiana Młodzieży 28.08.2019 – 01.09.2019
  3. Projekt w Polsce: Niemiecko- Polsko – Ukraiński projekt „Osoby niepełnosprawne i seniorzy w nowoczesnym społeczeństwie europejskim” 21.05.2019 – 24.05.2019

fot. Aleksander Łubiński/Urząd Miejski w Kwidzynie

NIEODPŁATNE PORADNICTWO