27 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie, odbył się powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół Ponadgimnazjalnych.

Z ramienia starostwa powiatowego w spotkaniu udział wzięli Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, Danuta Woronowicz , członek zarządu powiatu kwidzyńskiego oraz pracownicy starostwa powiatowego.

To już XIV edycja konkursu, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Pomorskiego przy współpracy starostw powiatowych z terenu województwa pomorskiego oraz Kuratorium Oświaty.
Etap powiatowy wyłonił trzech finalistów, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który planowany jest 12 kwietnia w Gdańsku.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym ma na celu pobudzenie aktywności młodych ludzi w ich lokalnym środowisku, pogłębienie i upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz kształtowanie idei społeczeństwa obywatelskiego.

Nieodpł. pomoc prawna