BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

5 kwietnia (piątek) w godz. 13.00-17.00 oraz 6 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-14.00 w Centrum Handlowym "Liwa" w Kwidzynie zorganizowane zostaną przedświąteczne kiermasze wyrobów wykonanych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

To wyjątkowa okazja do kupienia ręcznie wykonanych i tanich ozdób świątecznych. Wszystkie wyroby zostały wykonane podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Współorganizatorzy kiermaszów to Centrum Handlowe "Liwa" oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka.

Przedświąteczne kiermasze WTZ w Kwidzynie organizowane są od 25 lat. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów przeznaczany jest w całości na rehabilitację zawodową i społeczną niepełnosprawnych uczestników warsztatu. Siedziba kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej znajduje się
w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia". Podczas zajęć niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego zdobywają liczne umiejętności, które przydają się w życiu codziennym, ale przede wszystkim w przyszłej pracy zawodowej.

W Warsztacie funkcjonuje dziewięć specjalistycznych pracowni: terapii życia codziennego, plastyczna, ceramiczna, artystyczna, edukacyjno-stolarska, komputerowa, wikliniarska, redakcyjna, ogrodniczo-gospodarcza oraz gabinet rehabilitacji. Pierwsze cztery pracownie zajmuje się głównie rehabilitacją społeczną, a wikliniarska, redakcyjna, ogrodniczo-gospodarcza, edukacyjno-stolarska i komputerowa nastawione są przede wszystkim na rehabilitację zawodową. Obecnie w zajęciach terapeutycznych, prowadzonych od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-15.00, uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP