29 czerwca (sobota) o godz. 10.00 na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn), który jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, odbędzie się piknik rodzinny dla uczestników WTZ oraz ich rodzin.

Organizacja dorocznych pikników rodzinnych, to już tradycja WTZ. W ten sposób uczestnicy oraz pracownicy warsztatu dziękują rodzicom oraz opiekunom za ich trud oraz wsparcie. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, to placówka, w której prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego.

Warsztat powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja "Misericordia. Warsztat funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-15.00. Podczas zajęć prowadzonych w warsztacie niepełnosprawni mieszkańcy powiatu zdobywają wiele umiejętności, które przydają się w życiu codziennym, ale przede wszystkim w przyszłej pracy zawodowej.

Obecnie w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób z całego powiatu.

Program Pikniku Rodzinnego
10.00 Powitanie gości
10.15 Na dobry początek dnia - prezentacja układu tanecznego w wykonaniu uczestników
10.30 Wspólne zdjęcie Wszystkich uczestników pikniku