4 lipca (czwartek) o godz. 9.30 w parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn) odbędą się zawody wędkarskie - spławikowe dla osób niepełnosprawnych.

Ich organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Celem zawodów jest między innymi popularyzacja zajęć rekreacyjnych wśród osób niepełnosprawnych, a także promowanie powiatu kwidzyńskiego oraz gminy Kwidzyn jako środowiska przyjaznego osobom niepełnosprawnym. Jak co roku w zawodach wezmą udział drużyny reprezentujące domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej, także spoza powiatu kwidzyńskiego.

Każda placówka może wystawić czteroosobową drużynę. Zawody wygra drużyna, która złowi najwięcej ryb. Jak zawsze po ich policzeniu ryby ponownie trafią do stawów, którymi gospodaruje kwidzyński Warsztat Terapii Zajęciowej. W ubiegłym roku najlepsza w zawodach okazała się drużyna "Przyjaciele", reprezentująca środowisko osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Drugie miejsce w zawodach zajęli wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, natomiast trzecie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie.

Nieodpł. pomoc prawna