Dnia 9 września 2019r. w Zespole Szkół nr 1 w Kwidzynie, odbyło się spotkanie informacyjne dla cudzoziemców zorganizowane przez Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kwidzynie.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Kwidzyński, Jerzy Godzik, Wicestarosta, Wiesław Wosiak, kierownik PCPR Renata Majda oraz zastępca dyrektora PUP w Kwidzynie Aneta Wilma.

Spotkanie informacyjne odbyło się z zakresu organizacji pierwszego okresu życia w Polsce, w tym zasad korzystania z instytucji publicznych, organizacji społecznych, korzyści płynących z użytkowania profilu zaufanego, lokalnych usług, najmu mieszkań, edukacji, korzystania z transportu publicznego, opieki nad dzieckiem, świadczeń rodzinnych, opieki zdrowotnej i innych zagadnień związanych z wymienionymi obszarami.

Nieodpł. pomoc prawna