Pod koniec tygodnia rozpocznie się modernizacja drogi powiatowej Korzeniewo - Pastwa. Podpisana została umowa z wykonawcą. Prace modernizacyjne przeprowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego.

W lipcu bieżącego roku samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie na inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt modernizacji nawierzchni wyniesie ok. 2,64 mln zł. Projekt „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i rozwój spójnej sieci dróg na obszarze Powiśla, poprzez modernizację drogi powiatowej nr 3204G Pastwa - Korzeniewo”, przewiduje przebudowę odcinka drogi o długości ponad 6 km. Połowa kosztów inwestycji zostanie pokryta ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota to środki z budżetu powiatu. Planowane zakończenie inwestycji to koniec listopada.

Nieodpł. pomoc prawna