Drukuj

Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyli w grupie A podczas turnieju, który odbył się w Pelplinie.

To już czwarte zwycięstwo w tegorocznym sezonie Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Doskonale spisali się także tenisiści z kwidzyńskiego WTZ, którzy grają w grupie B, zajmując trzecie miejsce. Każda drużyna składała się z niepełnosprawnych tenisistów oraz opiekuna. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie.
Ma szansę na ukończenie sezonu na pierwszym miejscu. Byłoby to drugie z rzędu zwycięstwo w lidze niepełnosprawnego tenisisty z ryjewskiego WTZ. Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, cieszy się z prowadzenia w klasyfikacji drużynowej. Kwidzyński WTZ reprezentowali Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i opiekun Marian Behnke.
W grupie B zagrali Łukasz Hartman, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński oraz opiekun Łukasz Olszewski. Kolejny turniej w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 23 października w hali sportowej Zespołu Szkół w Ryjewie. Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze" oraz Dom Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze" w Ryjewie. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 10.00.

 Artur Klaudia