Drukuj

Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, został najlepszym zawodnikiem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

Tuż za nim ligowe zmagania, w najsilniejszej grupie A, zakończyła Klaudia Klonowska, zawodniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Trzecie miejsce zajął Marek Sierocki z Rudna. Drużynowo w tegorocznym sezonie ligowym, w najsilniejszej grupie A, zwyciężyli tenisiści z kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w składzie: Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Na trzecim miejscu ligowe zmagania zakończyli reprezentanci Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku. Bardzo dobry wynik uzyskali też tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, którzy startowali w grupie B. Pod opieką Łukasza Olszewskiego drużyna WTZ Kwidzyn w składzie Patrycja Zwierzyńska, Łukasz Hartman, Daniel Kuriata i Szymon Szpociński zajęła trzecie miejsce w grupie.
Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie. Ostatni w tym roku Turniej Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Przodkowie (powiat kartuski). Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w Sopocie. Pomysłodawcą turniejów, rozgrywanych w rmach ligi, jest Wojciech Rogaczewski z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. W ligowych rozgrywkach każdego roku uczestniczy ok. 100 niepełnosprawnych tenisistów
z województwa pomorskiego.

Klasyfikacja indywidualna
Grupa A
   I miejsce - Roman Leszek (WTZ Ryjewo)
   II miejsce - Klaudia Klonowska (WTZ Kwidzyn)
   III Miejsce - Marcin Sierocki (DPS Rudno)
Grupa B
   I miejsce - Marcin Wieczorek (ŚDS Szpęgawsk)
   II miejsce - Mariusz Leoniak (ŚDS Wajdeloty Gdańsk)
   III Miejsce - Grzegorz Wieczorek (ŚDS Wajdeloty Gdańsk)
Grupa C
   I miejsce - Monika Łapińska (ŚDS Nowiny Gdańsk)
   II miejsce - Adam Wiczanowski (DPS Rokocin I)
   III miejsce - Marcin Krajnik (DPS Pelplin)

Klasyfikacja drużynowa
Grupa A
   I miejsce - WTZ Kwidzyn
   II miejsce - DPS Rudno I
   III miejsce - DPS Strzebielinek
Grupa B
   I miejsce - ŚDS Wajldeloty Gdańsk
   II miejsce - ŚDS Czersk II
   III miejsce - WTZ Kwidzyn II
Grupa C
   I miejsce - DPS Rokocin
   II miejsce - DPS Pelplin
   III miejsce - DPS Rudno II