Wybrano w drodze przetargu wykonawców, którzy zajmą się naprawą dróg powiatowych po okresie zimowym. Bieżące remonty cząstkowe rozpoczną się przy sprzyjających warunkach pogodowych.

W powiecie kwidzyńskim będą remontowane także drogi wojewódzkie, pozostające w gestii Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. ZDW zamierza w tym roku zmodernizować odcinek drogi nr 525 Ryjewo - Jarzębina, na odcinku 2 km, od torów do skrzyżowania w kierunku Barcic. W planach jest także remont na drodze nr 520, który obejmie cały odcinek Prabuty - Obrzynowo. ZDW planuje też kontynuować prace remontowe na odcinku drogi Mątowskie Pastwiska - Barcice o długości ok. 1,4 km, modernizację drogi nr 532 Sadlinki - Gardeja (remont obejmie odcinek drogi przebiegający przez las o długości 2,2 km) oraz 480 m odcinek drogi z Marezy w kierunku mostu przez Wisłę, prace zostaną przeprowadzone na wysokości miejscowości Podzamcze.
Samorząd powiatu zabiega o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych modernizacji drogi powiatowej z Nowego Dworu do Nebrowa, na odcinku przebiegającym przez Nebrowo. Wniosek o dofinansowanie złożony został w lipcu ubiegłego roku. Modernizacja ma objąć odcinek o długości ok. 1 km. W połowie grudnia ubiegłego roku wniosek powiatu znalazł się na liście podstawowej.
Nie ma jeszcze decyzji w sprawie wyboru projektów, które uzyskają dofinansowanie.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO