Rozpoczęła się realizacja "Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie". Ma on pomóc w zerwaniu ze stosowaniem przemocy oraz ukształtować świadomą i odpowiedzialną postawę życiową u uczestników.

W ramach programu przewidziano 60 godzin zajęć indywidualnych i grupowych. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Mogą w nim uczestniczyć między innymi osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywające karę pozbawienia wolności w zakładach karnych, osoby wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w programach korekcyjno-edukacyjnych, osoby stosujące przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków lub innych substancji. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie przy ul. Hallera 5.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO