Trwają szczepienia mieszkańców powiatu przeciwko pneumokokom. Z bezpłatnych szczepień mogą korzystać osoby, które ukończyły 65 lat i znajdują się w grupie zagrożenia chorobą pneumokokową.

Szczepienia są finansowane z budżetu województwa pomorskiego i powiatu kwidzyńskiego, w ramach Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej - szczepienia przeciwko pneumokokom 65+. Program będzie realizowany do końca roku. W tym czasie planowane jest zaszczepienie 104 osób. Wykonawcą szczepień jest wybrana w ramach procedury przetargowej przychodnia Sanmed w Kwidzynie. Regionalny Program Polityki Zdrowotnej - szczepienia przeciwko pneumokokom 65+ to odpowiedz samorządu województwa pomorskiego na wzrost zachorowań na chorobę pneumokokową wśród seniorów. Mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego, którzy spełniają wymogi programu, mogą zgłaszać się do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Sanmed” przy ul. Kołłątaja 3 w Kwidzynie, dzwoniąc pod numer telefonu 55 261 64 64. Można też skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skorzystać z Facebooka w aplikacji Messenger „Sanmed Przychodnia Rodzinna".

NIEODPŁATNE PORADNICTWO