Starosta Kwidzyński – Szef Obrony Cywilnej Powiatu informuje, że w dniu 14 września 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie przy ulicy Słonecznej 2 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędą się powiatowe ćwiczenia obronne "Kryzys 2017".

W ramach ćwiczeń dojdzie do symulowanego ataku terrorystycznego w budynku szkoły, a następnie odbicia wziętych zakładników i zneutralizowania podłożonych ładunków wybuchowych. Ćwiczenia odbędą się  przy udziale funkcjonariuszy KPP Policji w Kwidzynie, służb antyterrorystycznych Policji z Gdańska oraz powiatowych inspekcji i straży.

W związku z charakterem prowadzonych działań, w czasie ćwiczeń możliwe będą słyszalne strzały z broni palnej oraz sygnały dźwiękowe pojazdów służb uczestniczących w ćwiczeniach. Ponadto w trakcie trwania ćwiczeń zostanie ograniczony ruch kołowy i pieszy na ulicach wokół szkoły. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze działania służb nie będzie możliwy swobodny dostęp na teren szkoły.

Za wszelkie utrudnienia przepraszam.

ISO 9001:2008