15 grudnia w siedzibie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach, gm. Kwidzyn, Jerzy Godzik, starosta kwidzyński wręczył nagrody za osiągnięcia w dziedzinach przedsiębiorczości oraz rynku pracy.

Kandydatury mogły być zgłaszane między innymi przez władze samorządowe gmin, instytucje, organizacje gospodarcze i zawodowe, osoby fizyczne, a Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie mógł dokonywać zgłoszeń kandydatów do nagrody w dziedzinie rynku pracy. W uroczystości udział wzięli między innymi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, wicestarosta Andrzeja Fortuna, Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Danuta Woronowicz i Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, a także wójtowie i radni gmin powiatu kwidzyńskiego.

Podczas uroczystości został zaprezentowany projekt "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie kwidzyńskim - większa zatrudnialność uczniów", w ramach którego uczniowie szkół średnich między innymi odbywają staże, praktyki zawodowe oraz uczestniczą w kursach zawodowych. Na przykładzie firmy Computer-Bis pokazano korzyści jakie dają praktyki zawodowe a swoje doświadczenia związane z praktykami zawodowymi przedstawiła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie. Starosta Jerzy Godzik pogratulował wszystkim nagrodzonym, podkreślając ogromne znaczenie mikro i małych przedsiębiorstw w polskiej gospodarce.

Nagrody w dziedzinie przedsiębiorczość otrzymali:

• Wiesław Polakiewicz, Zakład Stolarski w Ryjewie,
  • PPUH Blacharstwo - Dekarstwo Dariusz Krupa w Korzeniewie (gmina Kwidzyn),
  • Auto-Naprawa Mariusz Gwóźdź w Marezie (gmina Kwidzyn),
  • Ziarn-Pol Sp. z o.o. w Górkach (gmina Kwidzyn),
  • Usługi Ogólnobudowlane Roman Sandecki w Korzeniewie,
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe "TOS" Stanisław Szul w Rakowcu (gmina Kwidzyn),
  • Andrzej Rymarz - firma Solution w Prabutach,
  • Andrzej Wojnicz - firma Transmil w Bądkach (gmina Gardeja),
  • Ryszard Kołodziej - firma Handlowa Met-Bud w Gardei,
  • Grzegorz i Paweł Ciszkowscy, prowadzący gospodarstwo rolne w miejscowości Grabowo (gmina Sadlinki),
  • Jerzy Pabian prowadzący gospodarstwo rolne w miejscowości Glina (gmina Sadlinki),
  • Przemysław Żyła, prowadzący gospodarstwo rolne wspólnie z rodzicami Piotrem i Wiesławą Żyłą w miejscowości Grabowo (gmina Sadlinki),
  • Gospodarstwo Rolno-Handlowe Andrzej Stefański, Sołtyski (gmina Ryjewo),
  • Lester Polymers Sp. z o.o. w Kwidzynie,
  • MH Sp. z o.o. w Rakowicach (gmina Kwidzyn).

Nagrody w dziedzinie rynek pracy:

• Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Celbud - Przemysłówka" Sp. z o.o. w Kwidzynie,
  • Garden System Łukasz Kogut w Marezie (gmina Kwidzyn),
  • Expom Kwidzyn spółka z o.o. w Nowym Dworze (gmina Kwidzyn),
  • WH Technologies sp. z o.o. w Prabutach,
  • Józef Kowalski Zakład Budowlano-Instalacyjny w Górkach (gmina Kwidzyn),
  • Firma Handlowo-Usługowa "AM-TECH" Adam Michalski w Kwidzynie.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe