Uroczyste otwarcie Centrum Integracji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Ryjewie.

Budynek oddano do użytku w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”. Do nowego obiektu przeprowadzą się uczestnicy ryjewskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”.
W uroczystości otwarcia obiektu wzięli między innymi udział Agnieszka Kapała-Sokalska i Józef Sarnowski z zarządu województwa pomorskiego, Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, wicestarosta Wiesław Wosiak i Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego, a także wójtowie i burmistrzowie miast i gmin wiejskich powiatu, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych. Nieodzowna była także obecność byłych członków zarządu powiatu: Andrzeja Fortuny, wicestarosty kwidzyńskiego i Włodzimierza Dawidowskiego, którzy wspierali pomysł budowy nowej siedziby dla WTZ w Ryjewie. Wszystkich gości powitał Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo. Mieczysław Warczak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”, przypomniał historię obiektu. Budynek powstał dzięki dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 690 tys. zł i starostwa powiatowego w wysokości 859 tys. zł, a także wsparciu samorządu gminy Ryjewo, która jest członkiem wspierającym stowarzyszenie. Zajęcia w WTZ prowadzone są dla 42 dorosłych osób niepełnosprawnych w pracowniach: malarskiej, wikliniarskiej, ceramicznej, życia codziennego, komputerowej, fotograficznej, krawiecko-dziewiarskiej, fryzjersko-kosmetycznej oraz stolarsko-ogrodniczej.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO