Najlepszym absolwentom i uczniom szkół średnich zostały wręczone Stypendia Starosty Kwidzyńskiego.

Uroczystość odbyła się dnia 6 grudnia w salach udostępnionych dzięki uprzejmości Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach. Wzięło w niej udział ponad dwieście osób, w tym wyróżnieni absolwenci i uczniowie, rodzice i nauczyciele. Na uroczystość przybyli między innymi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, wicestarosta Wiesław Wosiak, członkowie zarządu Danuta Woronowicz i Tomasz Pisarek, Grzebisz, nieetatowy członek zarządu, Marek Krzykowski, Honorowy Ambasador Powiatu Kwidzyńskiego, Katarzyna Bednarek, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w radzie powiatu kwidzyńskiego oraz Antoni Barganowski - przewodniczący komisji rewizyjnej rady powiatu kwidzyńskiego. Przybyli także przedstawiciele firm współpracujących ze szkołami. Jerzy Godzik, starosta kwidzyński podkreślił, że spełnienie warunków do uzyskania stypendium nie jest łatwe i mimo podnoszenia wymagań lista stypendystów się nie zmniejsza. Podczas uroczystości wręczone zostały także stypendia fundowane przez pracodawców za wyniki w nauce i w kształceniu zawodowym. Najlepszych uczniów wskazała firma International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., reprezentowana przez Aleksandrę Klechę, dyrektora do spraw pracowniczych.
Stypendia Starosty Kwidzyńskiego uzyskało w tym roku ponad 100 uczniów i absolwentów.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO