BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W dniach od 01.09.2017 do 04.09.2017 do powiatu kwidzyńskiego zawitali sygnaliści myśliwscy Jagdhornbläser z Osterholz.

Grupa została zaproszona przez Starostę Kwidzyńskiego oraz Kwidzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich. To właśnie Stowarzyszenie było organizatorem XVII Powiślańskiego Przeglądu Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego. Konkurs odbył się na dziedzińcu zamkowym i placu Jana Pawła II. Grupa sygnalistów z Niemiec zaprezentowała się w 3 sygnałach myśliwskich oraz 2 utworach. Jak poinformował nas kierownik zespołu, w jego skład wchodzi 35 hejnalistów (kobiety oraz mężczyźni) miłośników kultury myśliwskiej. Natomiast do powiatu przyjechała grupa w 6 osobowym składzie: Petra Esser, Katrin Speer, Bernard Tecklenborg, Jan-Dirk Furken, Martin Köpke, Klaus Vagt (kierownik grupy).
Warto zaznaczyć, że w tym roku konkurs obfitował w zagraniczne zespoły, ponieważ oprócz Jagdhornbläser z Osterholz do powiatu kwidzyńskiego zawitał 9 osobowy zespół z Wilna "Tauro Ragai".
Impreza, na którą grupa z Osterholz przyjechała miała charakter konkursu. Przesłuchania sygnalistów odbywały się na zamku oraz na teatralnym placu.
Pierwszego dnia grupa niemieckich sygnalistów wzięła udział w warsztatach dla sygnalistów, podczas których znawca muzyki myśliwskiej doskonalił tą trudną sztukę dęcia w rogi. Sobotnie zmagania zakończyła biesiada myśliwska, która odbyła się na dziedzińcu zamkowym.

W niedzielę myśliwi i sygnaliści pojawili się w kościele św. Trójcy, gdzie wzięli udział w Mszy Hubertowskiej. Tu również Jagdhornbläser z Osterholz zaprezentowało 2 sygnały myśliwskie "Powitanie" i "Pożegnanie". Występ ich jak również innych grup został nagrodzony gromkimi brawami. O godz. 15 wszyscy spotkali się na zamkowym dziedzińcu podczas uroczystego zakończenia przeglądu i wręczenia nagród. Grupa niemiecka mimo, iż nie uczestniczyła w konkursie otrzymała podziękowania i nagrodę za uczestnictwo w koncercie i uroczystościach.
Krótka informacja o zespole Jagdhornbläser z Osterholz: Grupa z Osterholz to grupa sygnalistów, która należy do związku łowieckiego powiatu Osterholz. Grają na rogu pod nazwą "Fürst Pless-Horn" bez wentyli oraz na rogu "Parforcehorn" w zakresie dzwieku  "B". Od 30 lat kieruje grupa sygnalistów Pan Klaus Vagt. Pan Vagt jest tez przewodniczącym w rejonie Stade oraz wice przewodniczący w Dolnej Saksonii (Bundesland, wojewodztwo). Sygnaliści spotykają sie raz w tygodniu na próby, które trwają dwie godziny. Ich repertuar obejmuje wszystkie sygnały myśliwskie oraz marsze myśliwskie i fanfary. Głównym zadaniem sygnalistów jest uczestniczenie w konkursach. Grupa uczestniczy w corocznym konkursie Dolnej Saksonii, gdzie co roku zmieniany jest program muzyczny (raz sygnały a raz marsze oraz fanfary). 3 razy wygrali ten konkurs. W roku 2017 zajęli 2. miejsce w 58 zespołach biorących udział w konkursie. Od 15 lat grupa z Osterholz bierze udział w kwalifikacjach do konkursu krajowego w mięście Kranichstein kolo miasta Darmstadt. W tym roku zajęli siódme miejsce. Dwunasto osobowa grupy sygnalistów gra również na instrumencie „Parforcehorn“ w dźwięku „Es“. Graja na koncertach oraz na corocznej mszy łowieckiej.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

Unia Europejska

unia europejska

 

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem