Starostwo Powiatowe w Kwidzynie oraz Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologicznym Sp. z o.o. były organizatorami konferencji dotyczącej ?PROGNOZ I ANALIZ POTENCJAŁU PRZEDSIĘBIORSTW SEKTORA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII (OZE) NA TERENIE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO?.

Została ona objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka, a odbyła się w dniu 22 czerwca 2012 r. w salach zamkowych Muzeum w Kwidzynie. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem - do udziału w niej zgłosiło się  ok. 100 osób z firm, sektora publicznego, organizacji i instytucji wspierających rozwój sektora OZE z województwa pomorskiego i kujawsko ? pomorskiego.  Jej moderatorem była Pani Aleksandra Kozdroń ? Kierowniczka projektu ?Nadwiślańskie Obserwatorium Gospodarcze? ? współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konferencję otworzył Pan Andrzej Fortuna ? Wicestarosta Powiatu Kwidzyńskiego, który przywitał gości, jednocześnie prezentując i promując Powiat Kwidzyński.
W konferencji udział wzięli i głos zabrał:

• Podsekretarz Stanu w  Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Pan Paweł Orłowski,
  • Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Gazu Łupkowego Pan Poseł Stanisław Lamczyk,
  • Wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Pan Poseł Jerzy Kozdroń,
  • członek Parlamentarnego Zespołu Ds. Zielonej Gospodarki Pan Senator Leszek Czarnobaj,

W imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka głos zabrał Pan Tadeusz Żurek - Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Energetyki z prezentacją dotyczącą  ?Programu Rozwoju Energetyki w województwie pomorskim do roku  2025 z uwzględnieniem stanu aktualnego źródeł odnawialnych?.
Kolejnym prelegentem konferencji  była Pani prof. dr hab. Sylwia Pangsy-Kania, która podsumowała raport końcowy z badań pn. "Diagnoza stanu przedsiębiorstw sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) i instytucji wspierających rozwój sektora OZE, mających siedzibę na terenie województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego?.
Następnie z prezentacją wystąpił Pan prof. dr hab. inż. Jan Kiciński, który przedstawił funkcjonowanie i działalność Bałtyckiego Klastra Ekoenergetycznego.

Pani Aleksandra Łyszkiewicz  - Kierowniczka Projektów UE realizowanych w KPPT -  przedstawiła działalność i ofertę Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo ? Technologicznego Sp. z o.o., zachęcając tym samym przedsiębiorców do kontaktu z ?parkiem?.
Ostatnimi wystąpienia należały do przedstawicieli z Sektora agro: Pani Aleksandry Byzdra  (Bank BGŻ S.A. w Kwidzynie) oraz Pani Joanny Janiak- Wyroślak (ekspert ds. Agro), która przedstawiła możliwości finansowania biogazowni.
Po sesji plenarnej goście wzięli udział w merytorycznych panelach na temat odnawialnych źródeł energii.

Miłym akcentem w trakcie konferencji był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle", działającego przy Kwidzyńskim Centrum Kultury pod kierownictwem Ewy Jamrozek  - kierownika artystycznego i choreografa oraz Alicji Kizińskiej - korepetytora wokalnego.
W trakcie przerw nasi goście mieli możliwość zwiedzenia  Krypty Wielkich Mistrzów Krzyżackich w Kwidzynie, zapoznali się też z historią jej powstania i historią Kwidzyna.

patronat

Nieodpł. pomoc prawna