BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

634 uczniów z całej Polski 9 grudnia zmierzyło się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie.

Wyższa Szkoła Logistyki, organizator przedsięwzięcia ? podała oficjalne wyniki I etapu, w którym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. Najlepiej poradzili sobie młodzi logistycy z województwa wielkopolskiego.

Do II etapu olimpiady logistycznej zakwalifikowało się,  aż 13 osób z ZSP nr 1 w Kwidzynie, co stanowi najliczniejszą grupę uczniów z jednej szkoły w województwie pomorskim. Najlepiej na etapie szkolnym wypadł Maciej Zaborski, uczeń czwartej klasy. Pozostałymi szczęśliwcami, którzy będą walczyć o wejście do finału są: Anna Cymer, Nina Fryckowska, Karolina Jabłońska, Tomasz Kordunowski, Paulina Kula, Darek Mogielnicki, Jarosław Mrugała, Wojciech Panieczko, Paweł Piotrowski, Piotr Roliński, Adam Trukawka oraz Marcin Zachaj.  Uczniowie z tej placówki do II etapu przystąpili w okręgu z siedzibą w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie im. Adama Mickiewicza. W województwie pomorskim spośród 11 szkół 5 zakwalifikowało się do kolejnego etapu zmagań IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

9 grudnia olimpijczycy zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru.  Do finału weszła jedna osoba z Kwidzyna ? Adam Trukawka. Finał odbędzie się w marcu 2012 r. w Wyższej Szkoły Logistyki Poznaniu. O dalszych losach naszego finalisty będziemy informować na bieżąco.

- ?Olimpiada logistyczna z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem.? ? mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL. ? ?Zanotowaliśmy ponad 6 tys. zgłoszeń, do I etapu przystąpiło 5652 uczniów, co stanowi wzrost o ponad tysiąc uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Test jednokrotnego wyboru z pierwszego etapu, składający się z 40 pytań z zakresu logistyki, transportu i spedycji ? jest tylko wstępem do zadań coraz trudniejszych. Przed młodymi logistykami jeszcze dwa etapy zmagań ? test wielokrotnego wyboru w II etapie i zadania problemowe w finale.?? dodaje.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu ?WSL dla szkół średnich?, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Olimpiada logistyczna odbywa się w trzech etapach:

  • 21 października 2011r. ? I etap ? test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach,
  • 9 grudnia 2011r. ? II etap ? test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach,
  • 16 marca 2012r. ? III etap ? FINAŁ ? zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora ? Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.


Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja