Drukuj

Uczeń I LO dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie.

W dniach 24-25.03.2012 odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, po przejściu etapu okręgowego walczył o tytuł laureata z fizyki i matematyki.{więcej}
Finał konkursu odbywał się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i polegał na rozwiązaniu pięciu zadań w kolejnych dniach: 24 marca z fizyki oraz 25 marca z matematyki.
Ostatecznie uczeń uzyskał tytuł laureata III stopnia z fizyki oraz matematyki.

Cztery indeksy dla uczniów I LO w Konkursie ?Bieg po Indeks?

W dniu 4 kwietnia 12 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, brało udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu ?Bieg po Indeks? Politechniki Koszalińskiej. W części finałowej uczniowie otrzymali 15 zadań: po pięć  z każdego przedmiotu: matematyki, fizyki i informatyki. Uczestnicy rozwiązywali tylko 5 z wybranych przez siebie. Ostatecznie laureatami konkursu zostało 4 uczniów, natomiast w ogólnej klasyfikacji szkoła zajęła czwarte miejsce.

Uczeń I LO wygrał wycieczkę do Brukseli

Uczeń klasy II I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie zajął I miejsce w Polsce w Konkursie ?Z Energetyką w Przyszłość? w kategorii plakat.  Główną nagrodą w tym konkursie jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie pana Jerzego Buzka. Praca ucznia okazała się najlepsza  spośród 170 plakatów nadesłanych z całej Polski.
W dniu 23 marca , w Sosnowcu , osobiście pan Jerzy Buzek wręczał nagrodę w postaci biletu.
W czerwcu uczeń wyjedzie do Brukseli zwiedzać Parlament Europejski.

Jeden Indeks w konkursie chemicznym ?Wygraj Indeks? Politechniki Gdańskiej

Uczennica klasy III została laureatką konkursu chemicznego ?Wygraj Indeks? Politechniki Gdańskiej i zdobyła indeks na Wydział Chemii tej uczelni.

W ostatecznym rachunku, w roku szkolnym 2011/2012, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie zdobyli 15 indeksów wyższych uczelni:


Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!!!