BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Po tryumfach uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie i Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie swoje osiągnięcia mogą odnotować również uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie.

W bieżącym roku szkolnym po raz drugi odbywa się Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej, nad którą patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Hasłem przewodnim olimpiady jest: "Hotel przyjazny środowisku", a głównym jej celem rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarskich, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych,  pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich oraz integracja środowiskowa.

Dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie zakwalifikowane zostały do etapu okręgowego tego konkursu. Eliminacje odbyły się 6 stycznia 2010 r. w ośmiu miastach w Polsce. Przystąpiło do nich równocześnie  250 uczniów, a wśród nich oczywiście uczennice Technikum nr 2 w ZSP nr 2 w Kwidzynie ? Monika Rumińska i Paulina Kogut. Zmagania konkursowe toczyły się w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Uczniowie rozwiązywali test zamknięty składający się z 80 zadań opracowanych przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, która jest głównym organizatorem olimpiady. Paulina Kogut zdobyła III miejsce w naszym okręgu i zakwalifikowała się do etapu centralnego.

14-15 kwietnia 2010 r. w Kołobrzegu młodzi hotelarze będą mieli okazję powalczyć o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. W etapie centralnym Paulina Kogut wraz z opiekunem ? p. Marleną Kotłowską  będzie reprezentować Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie.

15 najzdolniejszych laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zostanie zwolnionych z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.
 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja