BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W dniach 27-28 lutego 2010 roku odbył się w Gdyni okręgowy etap XXXVI Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej.

W zmaganiach pisemnych uczestniczyło ok. 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie reprezentowało dwóch uczniów: Artur Pilśniak i Szymon Młodzianowski.

Celem olimpiady jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania geografią i pobudzenie do twórczego myślenia. Zwycięstwo w eliminacje okręgowych i tytuł laureata uzyskał uczeń Szymon Młodzianowski, natomiast Artur Pilśniak uzyskał wysoką lokatę.
?Przygotowania były pracochłonne ? mówił Szymon ? jednak nie był to czas stracony, gdyż poszerzyłem swoje horyzonty, a zdobyta wiedza ułatwi mi uzyskanie dobrego wyniku podczas tegorocznej matury?.

W dniach 27-28 lutego 2010 roku w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku odbyły się eliminacje okręgowe 41 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego. Olimpiada została zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji RP przy współudziale Stowarzyszenia ?Polska-Wschód?, Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku oraz Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu im. E. Kanta (Kaliningrad).

Uczestników Olimpiady powitał Konsul Generalny FR w Gdańsku S. Puczkow i dyrektor RCNK w Gdańsku S. Sklarow (zdjęcie poniżej).

Zadaniem uczestników eliminacji okręgowych było rozwiązanie testu językowego oraz wypowiedź ustna na wylosowany temat. W Olimpiadzie udział wzięło 22 zwycięzców szkolnych olimpiad z liceów województwa pomorskiego. Licealiści, którzy zdobyli największą ilość punktów, wśród nich uczeń II LO w Kwidzynie Artur Malarczyk, otrzymali zaproszenie do udziału w eliminacjach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbędą się w kwietniu w Warszawie.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja