BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Na początku lutego planowane jest ogłoszenie przetargu  na remonty cząstkowe nawierzchni dróg powiatowych. Szybki wybór wykonawcy pozwoli na jak najszybsze rozpoczęcie remontów wiosennych.

Zarząd powiatu planuje także kontynuację zabiegów polegających na utrwaleniu emulsją i grysem nawierzchni dróg. Zabiegi od kilku lat wykonywane są na drogach w każdej gminie i skutecznie chronią nawierzchnię przed uszkodzeniami, które powstają w wyniku trudnych warunków zimowych. W tym roku zabieg ten będzie zastosowany już po raz piąty.

W ubiegłym roku powierzchniowe utrwalenie emulsją oraz grysami objęło ok. 40 tys. m kw. powierzchni dróg powiatowych (8 km). W 2015 roku zabiegi tego typu objęły ponad 70 tys. m2 nawierzchni dróg powiatowych, czyli ok. 14 km dróg. Podobnie jak w ubiegłym roku planowany jest w okresie letnim szerszy zakres prac związany z koszeniem poboczy. Prace prowadzone będą na całej szerokości poboczy, obejmując skarpę, przeciwskarpę oraz rów melioracyjny.

Zabiegami objęta zostanie połowa dróg powiatowych. Koszenie  poboczy przy drogach o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym zostanie przeprowadzone na szerokości 2 m od skraju jezdni.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja