Drukuj

Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyli w grupie A podczas Gdańskiego Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego.

Turniej został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Zawody odbyły się w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. To trzecie drużynowe zwycięstwo tenisistów w tegorocznym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Drugie miejsce w grupie A zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Rudniku, natomiast trzecie drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku. Bardzo dobrze spisali się także tenisiści z kwidzyńskiego WTZ, którzy grają w grupie B. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie.

Turniej w ramach ligi rozgrywane są w trzech grupach: A,B,C, w których startują tenisiści, w zależności od poziomu sprawności. Drużyna składa się z dwóch niepełnosprawnych tenisistów oraz opiekuna. Organizatorem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

zdjęcia: Łukasz Olszewski