Drukuj

Rodziny wraz z uczestnikami kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej bawiły się podczas pikniku, który odbył się w parku przy zabytkowym dworku w Górkach.

Dworek w gminie Kwidzyn, to siedziba WTZ, prowadzonego przez kwidzyńską Fundację "Misericordia". Uczestnicy warsztatu wykonali układ taneczny, specjalnie przygotowany dla swoich rodzin. Każdy mógł skorzystać z kawiarenki "Pod Kasztanami", w której z pomocą rodziców przygotowano słodki poczęstunek oraz ze "Smacznego jadło przy stawie", czyli grillowanych kiełbasek.

Organizatorzy przygotowali też zawody rekreacyjno-sportowe „W rodzinie siła". Poszczególne pracownie, działające w warsztacie wystawiły swoje reprezentacje. W skład każdej drużyny wchodzili rodzice, uczestnicy i instruktor pracowni. Zwyciężyła drużyna reprezentująca pracownię plastyczną. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę, którą był ananas. Według organizatorów piknik to znakomita okazja do integracji osób związanych z warsztatem, a także okazja do podziękowania rodzicom, opiekunom i wolontariuszom za całoroczne wspieranie działań kwidzyńskiego WTZ.