BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Zespoły i soliści z warsztatów terapii zajęciowej z terenu Pomorza wystąpili podczas Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej. Impreza odbyła się po raz drugi w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach (gmina Kwidzyn).

Organizatorem przeglądu był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez Fundację "Misericordia". Gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Otwarcia imprezy dokonał Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński. Gośćmi wydarzenia byli między innymi: Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński; Dariusz Wierzba, wójt gminy Kwidzyn; Marek Szulc, burmistrz miasta i gminy Prabuty; Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna oraz Leszek Czubała z zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Przegląd poprowadzili Wanda Masalaska-Szymanek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz ks. Zbigniew Giełdon, wicedyrektor Radia Głos w Pelplinie.

Pierwszym wykonawcą okazał się Marek Szulc, burmistrz miasta i gminy Prabuty, a także muzyk i wokalista, który zaśpiewał piosenkę do słów Barbary Lipińskiej-Postawy. Piosenka brała udział w konkursie na hymn Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w 2016 roku.

Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z warsztatów terapii zajęciowej w Starogardzie Gdańskim, Czersku, Kwidzynie, Malborku, Dzierzgoniu, Brusach, Sycewicach oraz dwa warsztaty ze Słupska: Polskiego Związku Niewidomych oraz "Diament". Zespół kwidzyńskiego WTZ został przygotowany do występu przez Joannę Postawę-Wolnik, instruktorkę pracowni artystycznej, która jest także pomysłodawcą zorganizowania przeglądu. Gościem specjalnym była Magdalena Bukowska z Nowego Dworu Gdańskiego, laureatka wielu konkursów i przeglądów piosenki, która zaśpiewała także z zespołem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Podczas przeglądu obradowało jury w składzie Marek Szulc, Marian Pietrusiak i ks. Zbigniew Giełdon. Nagrody otrzymali wszyscy wykonawcy, a jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia dla wykonawców reprezentujących Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach. Przegląd został zakończony występem dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie wraz z uczestnikami kwidzyńskiego WTZ oraz wręczeniem nagród wykonawcom.

Projekt dotyczący organizacji II Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej został dofinansowany przez kwidzyńskie starostwo powiatowe w ramach wspierania działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzającej do ograniczenia skutków niepełnosprawności.

 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja