Drukuj

Komisja Zaawansowanych Technologii w Warszawie ogłosiła listę projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory.

Wybrano je spośród projektów uczestniczących w Szkolnym Festiwalu Naukowym E(x)plory dla szkół powiatu kwidzyńskiego, który odbył się pod koniec stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się dziewięć projektów: siedem przygotowanych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie oraz po jednym projekcie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie. Regionalny Etap Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się 16 kwietnia w Olsztynie.
Celem festiwalu jest umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie zainteresowań, konfrontacja pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Finał imprezy, organizowanej przez Fundację Zaawansowanych Technologii, odbędzie się jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week. To największe w Polsce wydarzenie promującego naukę i nowoczesne technologie.
Do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory zakwalifikowane zostały projekty uczniów:

  1. Piotr Bojarczuk, Marek Jarmułowicz, Tomasz Wichowski - „Energy Harvesting in Daily Life” (opiekun naukowy - Joanna Poźniak);
  2. Aleksander Sarzyniak - „iVibe” - technologia udoskonalająca system VAR (opiekun naukowy – Joanna Poźniak);
  3. Zuzanna Seklecka, Maja Ostrowska - „Noise Indicator - Sygnalizator hałasu” (opiekun naukowy - Joanna Poźniak);
  4. Bernard Cesarz - „ARBUZ” (opiekun naukowy Joanna Poźniak, Iwona Kruszyńska);
  5. Jakub Pirożek - „NLP - Szybsza nauka, lepsze rezultaty” ( opiekun naukowy - Joanna Poźniak);
  6. Malwina Kłosińska, Martyna Lizińska - „Na ratunek” (opiekun naukowy - Dorota Klonowska);
  7. Katarzyna Mucha, Antoni Cesarz, Konrad Andrejunas - „EpiAlert” (opiekun naukowy - Dorota Klonowska),
  8. Natalia Poźniak, Emilia Szramowska - „Badanie natężenia oświetlenia na ulicach średniego miasta” (opiekun naukowy Ewa Jurek),
  9. Jan Słomski, Karol Słomski i Miłosz Dawert - „Mniej piję i żyję” (opiekun naukowy Dagmara Brzezińska).
 Explory1 Explory2