Wolontariusze działający na rzecz Hospicjum św. Wojciecha w Kwidzynie obchodzili trzecią rocznicę działalności.

Wolontariusze udzielają chorym wsparcia psychicznego i duchowego oraz organizują szereg akcji charytatywnych w celu pozyskiwania środków na bieżące funkcjonowanie Hospicjum. Do najbardziej znanych należy akcja "Pola Nadziei", która w tym roku zostanie zorganizowana 5 kwietnia. Akcja polega na sadzeniu jesienią w szkolnych ogródkach i na miejskich skwerach żonkili symbolizujących nadzieję na nowe życie. Wiosną są one rozdawane podczas kwesty na rzecz hospicjum. Inne akcje wolontariuszy to "Znicz" oraz "Świąteczna Paczka".
Początki działalności hospicjum sięgają 1996 roku. Wówczas rozpoczęły się pierwsze wizyty domowe pielęgniarek i lekarzy u osób z chorobą nowotworową.
19 kwietnia 1998 roku hospicjum zostało oficjalnie powołano do życia, 3 stycznia 1999 r. nastąpiło otwarcie placówki, a 1 marca 1999 roku hospicjum stacjonarne zaczęło przyjmować pierwszych pacjentów. W 2005 roku powstało Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, które przejęło hospicjum i prowadzi je do dzisiaj. Przy wsparciu samorządów Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego wybudowano nową siedzibę hospicjum. Budynek został oddany do użytku w grudniu 2006 roku, przy ul. Malborskiej w Kwidzynie. W 2017 roku rozpoczęto rozbudowę zakończoną w lipcu 2018 roku. Z pomocy hospicjum korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego, ale także powiatów sąsiednich.

Hospicjum  wolontariat hospicjum

NIEODPŁATNE PORADNICTWO