Rozpoczęła się modernizacja drogi powiatowej Grabówko - Nebrowo Wielkie. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku przebiegającym przez miejscowość Nebrowo, w gminie Sadlinki.

Przebudową objęty zostanie odcinek o długości ponad 1 km. Podpisano już umowę z wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Koszt prac wyniesie ponad 2,1 mln zł. Oprócz nowej nawierzchni wykonane zostanie także odwodnienie drogi oraz powstanie chodnik przy drodze. Prace potrwają ok. trzech miesięcy. Inwestycja w połowie została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Samorząd gminy Sadlinki przekaże środki na pokrycie 10 proc. inwestycji, natomiast pozostała kwota to pieniądze z budżetu powiatu kwidzyńskiego.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO