Samorząd powiatu będzie kontynuował proces remontów przepustów pod drogami, głównie na tzw. dolnym terenie, najbardziej narażonym na podtopienia.

Pod drogami biegnącymi wzdłuż wałów zinwentaryzowano 89 przepustów. Dotychczas wyremontowano ok. 20 z nich. Sukcesywnie wymieniane są przepusty, które były budowane nawet kilkadziesiąt lat temu. Obecnie stosowana jest nowa, bardziej wytrzymała na obciążenia technologia. Betonowe segmenty zamieniane są jednolitymi rurami z wytrzymałych materiałów. Miejsca, w których przeprowadzone mają zostać roboty, będą uzgadniane ze spółkami wodnymi, gdyż proces konserwacji urządzeń odprowadzających wodę musi uwzględniać funkcjonowanie całego systemu melioracyjnego.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO