19 marca (środa) o godz. 14.00 w Starostwie Powiatowym, starosta Jerzy Godzik spotkał się z przedstawicielami samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Omówione zostały projekty unijne, które uzyskały wstępną akceptację Urzędu Marszałkowskiego.

Zaaprobowane wstępnie zostały cztery projekty, które mają być realizowane w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, który tworzą, oprócz miasta Kwidzyna, gminy Sadlinki, Gardeja i Kwidzyn. To adaptacja dworca PKP na potrzeby Biblioteki Miejsko-Powiatowej, wraz z budową nowoczesnego węzła komunikacyjnego, budowa zalewu z zaporą na Liwie oraz utworzenie kompostowni dynamicznej na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Gilwie Małej, która pozwoli ograniczyć ilość odpadów, których nie można przetworzyć.

Poza tym akceptację uzyskał także projekt kwidzyńskiego Stowarzyszenia Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego. Ostatni projekt wymaga jeszcze wyjaśnienia w kwestii dotyczącej jego ostatecznego beneficjenta.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO