Dwa nowe samochody zakupione zostały dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Pierwszy to średni samochód ratowniczo - gaśniczy GBA 3/16 MAN TGM 13.290 BL z silnikiem o mocy 290 KM oraz napędem terenowym 4x4. Samochód posiada zbiornik wodny o pojemności 3 m3 oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 dm3. Zakup pojazdu został zrealizowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (329.640 zł), budżetu państwa (150.000 zł) oraz środków przekazanych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej woj. pomorskiego przez samorząd powiatu kwidzyńskiego (75.000 zł), miasta Kwidzyna (75.000 zł) Wartość pojazdu wynosi 629.640 zł. Nowy samochód zastąpił użytkowany od 2001 roku średni samochód ratowniczo - gaśniczy GBA 2/17 STAR M78, który na podstawie Decyzji Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, został przekazany na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryjewie, działającej w ramach krajowego systemy ratowniczo-gaśniczego.

Drugi pojazd to lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR Fiat Freemont z silnikiem o mocy 170 KM oraz napędem terenowym 4x4. Będzie on wykorzystywany do rozpoznawania zagrożeń oraz do działań ratowniczych, w tym do transportu przyczep z łodziami, namiotem medycznym oraz agregatu pompowego do celów przeciwpowodziowych. Inwestycja ta została zrealizowana z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (64.264 zł) oraz środków przekazanych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej woj. pomorskiego przez samorząd gminy Ryjewo (50.000 zł). Wartość pojazdu wynosi 114.264 zł.

wiad3-galeria1   wiad3-galeria2

NIEODPŁATNE PORADNICTWO