BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

4 i 5 lutego (środa i czwartek) o godz. 17.00 w hotelu Ossa, w powiecie rawskim, starosta Jerzy Godzik weźmie udział w XVIII Zgromadzeniu  Ogólnym Związku Powiatów Polskich. To pierwsze zgromadzenie w nowej kadencji samorządów. Związek Powiatów Polskich  został utworzony w 1999 r. Skupia 316 powiatów i miast na prawach powiatów. Od początku  w działaniach związku uczestniczy powiat kwidzyński. Powiat kwidzyński bierze także aktywny udział

w rankingu, prowadzonym przez ZPP, zajmując od lat czołowe miejsca. W ubiegłym roku powiat otrzymał nagrodę za szczególne zasługi w działaniach na rzecz ochrony środowiska i oszczędzania energii. Powiat od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu, uzyskując najwięcej punktów w działaniach związanych z ochroną środowiska, a także wspierających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Nagroda została wręczona 30 czerwca 2014 przez przedstawicieli ZPP, podczas sesji rady powiatu.

5 lutego (czwartek) o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie wicestarosta Andrzej Fortuna będzie przewodniczył posiedzeniu Zespołu Problemowego ds. rzeki Liwy, działającego przy staroście kwidzyńskim. Zespół powstał na wniosek rolników i samorządowców w 2009 roku, po tym jak wody rzeki Liwy zalały setki hektarów upraw. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele instytucji zarządzających gospodarką wodną, w tym urządzeniami melioracyjnymi, samorządowcy oraz rolnicy. Podczas spotkania zostaną omówione ubiegłoroczne działania zespołu oraz tegoroczny plan pracy. Poruszona zostanie także sprawa planowanych zmian w prawie wodnym. Projekt ustawy zakłada między innymi zwiększenie kompetencji samorządów gminnych w sprawie utrzymania urządzeń melioracyjnych. Projekt zakłada, że to samorządy przejmą odpowiedzialność za  urządzenia melioracji wodnych szczegółowych, zarządzanych przez spółki wodne. Zadanie to ma być finansowane przez środki  własne, a pieniądze mają pochodzić z obowiązkowych składek, które ponosić mają właściciele gruntów, na których znajdują się urządzenia melioracji szczegółowej.

6 lutego (piątek) o godz. 17.30 w teatrze miejskim w Kwidzynie, wicestarosta Andrzej Fortuna, weźmie udział w spotkaniu dla przedsiębiorców. Organizatorem spotkania jest burmistrz Kwidzyna. Tego typu spotkania odbywają się każdego roku, jako wyraz podziękowania dla działalności gospodarczej, prowadzonej przez  przedsiębiorców na terenie miasta.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP