Starosta kwidzyński zabiega o utworzenie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Kwidzynie.

Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu w sprawie orzeczeń muszą obecnie jeździć do Malborka. Powodem jest wzrost liczby osób, które muszą skorzystać z orzecznictwa zespołu. Rocznie dla mieszkańców powiatu wydawanych jest ok. 2000 różnych orzeczeń, w tym także dotyczących wydania karty parkingowej. Od ubiegłego roku karty wydaje przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Obecnie siedziba Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności mieści się w Malborku przy ul. Armii Krajowej 70, tel. 55 247 26 96, tel./faks 55 272 80 80. Oprócz orzeczeń dotyczących stopnia niepełnosprawności, przewodniczący zespołu wydaje karty parkingowe dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Wnioski o ich wydanie można pobrać w siedzibie PCPR w Kwidzynie przy ul. Grudziądzkiej 30 lub na stronie internetowej centrum: www.kwidzyn.epcpr.pl, a także na stronie internetowej Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Malborku http://bip.pzon.powiat.malbork.pl/. Wniosek do pobrania znajduje się w zakładce: Formularze.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO