Z dniem 19.02.2015 r. na drogach powiatowych nr 3214G Trumiejki ? Grodziec ? granica powiatu i nr 3223G Kołodzieje - granica powiatu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na zakazie ruchu pojazdów lub zespołów pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa od 10 t .

Zakaz nie będzie dotyczyć mieszkańców miejscowości, zlokalizowanych przy tych drogach, a także dostaw do mieszkańców i autobusów komunikacji publicznej.

Wprowadzenie ograniczenia jest podyktowane rozpoczęciem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 521 na odcinku od Susza do granicy województwa, co może spowodować znaczny wzrost ruchu pojazdów ciężarowych na drogach nr 3214G i 3223G. W efekcie mogłoby wystąpić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, poruszających się pieszo i pojazdami jednośladowymi (rowery, motorowery, motocykle). Możliwe jest także zniszczenie nawierzchni dróg przez pojazdy ciężkie.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO