06.05.2015 r. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej z Kwidzyna gościli w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie. Celem wizyty uczniów z klas I, II i V było uczestnictwo w prowadzonych przez Panią Hannę Żarczyńską zajęciach z języka niemieckiego w sali partnerstwa powiatu kwidzyńskiego i Osterholz.

Od roku Starostwo Powiatowe w Kwidzynie może pochwalić się salą partnerstwa pomiędzy powiatem Kwidzyńskim i Osterholz. Są w niej eksponowane są pamiątki, zdjęcia i upominki, które powiat  kwidzyński otrzymał od niemieckich przyjaciół.

Nauka w tak sprzyjającej atmosferze bardzo spodobała się uczniom podstawówki.  Oprócz zajęć językowych dzieci dowiedziały się od swojej nauczycielki o stolicy Niemiec  - Berlinie, mogły zobaczyć  film "Czerwony Kapturek" - przedstawienie zrealizowane przez uczniów "Społka" z klas I - III. Przedstawienie otrzymało I nagrodę w konkursie Daf-Kenner.

Pobyt dzieci w starostwie zakończył słodki poczęstunek oraz upominek powiatowy, który wręczył członek zarządu Powiatu Kwidzyńskiego, Włodzimierz Dawidowski.

Uczniom tak się spodobała sala partnerstwa starostwa i nastrój tam panujący, że już planują kolejne zajęcia.

Zapraszamy też inne szkoły, które są zainteresowane podobną inicjatywą.

Nieodpł. pomoc prawna