Samorząd powiatu w partnerstwie z samorządem gminy Kwidzyn będzie zabiegał o przyznanie środków finansowych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych między innymi na modernizację drogi Mareza-Korzeniewo.

Stan techniczny drogi nie jest dobry. Nawierzchnia wymaga gruntownej modernizacji. Po wyremontowaniu drogi samorząd powiatu zamierza przejąć drogę od gminy Kwidzyn. Powiat będzie także zabiegał o uzyskanie dofinansowania na modernizację odcinków dróg od granicy z gminą Sadlinki do Nowego Dworu (gmina Kwidzyn) i odcinka drogi Lipianki-Pastwa. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych pozwala na uzyskanie dofinansowania do 50 proc. kosztów inwestycji. Wnioski w sprawie przyznania środków muszą być złożone do końca września.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO