Niepełnosprawni i mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego wzięli udział w zawodach wędkarskich w Górkach (gmina Kwidzyn). Ich organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację ?Misericordia".

Wędkowanie odbywało się na terenie przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Piłkowski z Polskiego Związku Wędkarskiego. Stawy należą do Fundacji ?Misericordia". O ich zarybianie dba Niezależne Towarzystwo Wędkarskie. Letnie zawody wędkarskie organizowane dla niepełnosprawnych to już niemal 10-letnia tradycja.

W tym roku najwięcej ryb złowili wędkarze z Kwidzyna, którzy wystartowali pod nazwą ? Wesoła Gromadka". Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, natomiast trzecie niepełnosprawni wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Gospodarze, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie zajął czwarte miejsce. Na piątym miejscu zawody zakończyły reprezentacje Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie (powiat sztumski) i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Po złowieniu ryby trafiły do stawów.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO